28.12.2015

Boże Narodzenie (25/26/27/2015)

Witajcie. Dziś chcę wam pokazać ostatnie w tym roku świąteczne karteczki :) Tak, tak wiem, że już po świętach, ale te były robione dosłownie na ostatnią minutę ... i dopiero dziś mam okazje wam je pokazać. Bazę stanowią delikatne papiery z zimowej kolekcji Jolly&bright.


Pierwsze dwie są bardzo minimalistyczne (czyt. jak na mnie). Wybrałam papier w nuty z motywami gałązek. Wycinałam je tak by grafika zajęła górną część kartki. Dodałam tekturowe bombki. W środku nakleiłam bożonarodzeniowa grafikę --- > klik ... , powyżej białe papierowe gałązki  - całość pochlapałam. W dolnej części nakleiłam ozdobną koronkę i dwa rzędy pólperełek. Nadały całości lekkości.


Trzecią karteczkę wykonałam na podobnej zasadzie z tym, że dekoracyjny motyw z bombką został umieszczony na ażurowej serwetce. Kompozycję uzupełniłam wyciętymi z pasków do wycinania grafikami gałązek z szyszkami. Dodałam biały kwiat bożego narodzenia, pręciki, gronka, kryształki i suszone rośliny. Dekorację można ściągnąć. Karteczka otwiera się od środka na zewnątrz.
inspiracja projektantki Rapakivi ---> klik ...

6 komentarzy:

 1. Cudne! Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne kolorystycznie .Ja tam nie odbieram ich minimalistycznie ,koronka ,rzędy perełek dają całkiem bogaty choć delikatny efekt.Fantastyczne przejścia między kolorami zrobiłaś :-)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta koronka i półperełki pięknie się w nich wkomponowały ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo eleganckie karteczki :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. tak ja chyba jednak mam daleko do minimalizmu :P a w koronkach i perełkach jestem ostatnio zakochana ... dziękuję za miłe słowa :)

  OdpowiedzUsuń

dziekuję, że jesteś TU I TERAZ :)