25.01.2016

RAMKA {z cytatem}

Ten rok zaczynam z "poślizgiem". Wszystkie założenia powoli zaczynają się sypać jak domek z kart. Niestety, życie lubi pisać swoje scenariusze, a my często nie mamy na to wpływu. Dlatego tworzę sobie motywacyjne hasła, które ustawiam w rożnych miejscach, by po prostu patrząc na nie uśmiechnąć się :)

Ten tekst znalazłam kiedyś gdzieś w sieci:

- O czym myślisz? - spytałem.
- O tym, jak to będzie?
- Dobrze będzie.


i to on pojawił się w mojej najnowszej ramce. Ramkę pomalowałam na biało akrylową farbą. Zrezygnowałam z innych dodatków. Zdecydowałam, że środek z cytatem stanowić będzie jego centralny punkt. Bazę stanowi turkusowy papier z nadrukiem z kolekcji "A Hint of Paper". Pochlapałam go mgiełkami i złotą farbą akrylową. Na niektóre fragmenty naniosłam pastę strukturalną wykorzystując do tego celu maskę i tradycyjnie folię OWV. 


Cytat wycięłam z pasków do samodzielnego wycinania z bożonarodzeniowej kolekcji "Jolly&bright". Na odwrotnej ich stronie znajduje się alfabet w dwóch kolorach: zielonym i beżowym. Głowna część hasła DOBRZE BĘDZIE utworzyłam z tekturowego alfabetu, wykorzystując również ich "odwrotną stronę". Puste pola podkleiłam resztkami papierów. Pozostałe literki pomalowałam akwarelkami. Na koniec cały napis pokryłam crackle.Całość, u góry i u dołu, ozdobiłam pasami z wstążek, perełek i cekinów. Ładnie harmonizują z tekstem i sprawiają, że cytat nie wydaje się być "mdły".


inspiracja projektantki - Rapakivi ---> klik ...
prace zgłaszam na wyzwanie 123 scrapuj ty "słowa, słowa, słowa" ---> klik ...

5 komentarzy:

 1. Mam takie moje ulubione hasło motywacyjne, które owego czasu wisiało u mnie w kilku miejscach w domu - TU i TERAZ.
  A życie niestety ma to do siebie, że weryfikuje nasze plany nie pytając nas o zdanie. I czasami pozostaje nam tylko popłynąć narzuconym nurtem.
  Przepięknie to hasełko skomponowałaś. Bardzo motywacyjnie brzmi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. był czas, że to hasło było moim mottem - jednak i ono nie zdało egzaminu ... pojawienie się Kaju zweryfikowało jego znaczenie :P

   Usuń
 2. Piękny pozytywnik! Nic, tylko wierzyć, że dobrze będzie :* Dziękuję za udział w wyzwaniu na blogu 123 Scrapuj Ty!

  OdpowiedzUsuń

dziekuję, że jesteś TU I TERAZ :)