12.04.2017

nadmanganian potasu ...


Uwielbiam tego typu dekoracje :) Doskonale prezentuje się w stanie surowym, ale można je również pomalować. Ja wybrałam tę drugą opcję. Stojak pokryłam (w pierwszej kolejności) pastą strukturalną za pomocą maski. Po wyschnięciu pomalowałam go nadmanganianem potasu. Świetnie nadaje się do barwienia drewna. Nadaje mu naturalny odcień spalonego drzewa.


Tzw "fiolet" to idealny barwnik nie tylko do sklejki. Widać to na kolejnym przykładzie. Mamy tu kielich na jajko ... i jajka ozdobione tekturkami ... Tak, tak! Jajka też zamoczyłam w barwniku. Przyznacie sami, że wyglądają bardzo efektownie - mała uwaga tekturki kleimy po zabarwieniu ;)


 

 

W między czasie wykonałam dwie inne dekoracje - jajka 3D. Do wykonania pisanek użyłam plastikowego jaja, które zostało podzielone na dwie części. Zaaranżowałam w nich scenki z tekturowymi króliczkami w roli głównej. Wykorzystałam tu króliczki Manuny a także inne tekturowe elementy takie jak ramki z baziami i bazie. Całość oczywiście bardzo mediowa z użyciem mojej ulubionej świątecznej palety barw: biel, oliwkowa zieleń, ciemna zieleń i złoto.inspiracja projektantki - Manuna ---> klik ...

------------------------

dziękuje, że jesteś TU i TERAZ kigabet vel Ki

9 komentarzy:

dziekuję, że jesteś TU I TERAZ :)